ייעוץ וסדנאות

ים של ערך מוסף עם מייסדת פרה-בולה, רונית יוסף!

סדנאות

לפניכם מספר סדנאות מושקעות ומקדמות.
היום אני יודעת שכלים בהעברת ידע מתמטי יכולים להיות מאוד אפקטיבים, מהנים ומביאים לתוצאות מהירות של הצלחה והבנה. כי כשהילד שלנו שמח – גם אנחנו שמחים.

אחד ועוד אחד

לכל מי שרוצה לדעת יותר על שילוב משחקי מתמטיקה בהוראה
סדנה אחד על אחד שבו אתם מגלים את כל הסודות שלי, איך מגלים קשיים של ילדים בקלות, איך מעצימים תלמידים מתקשים במתמטיקה ואיך גורמים לילד להיות שותף פעיל באופן מלא בלמידה בעזרת פעילויות, משחקים ואמצעי המחשה שגם אתם יכולים ליצור בעצמכם והזכויות יוצרים הם רק שלכם.

משפחה מתמטית

אבא, אמא וילדים בגילאי 6-12
בסדנה חווייתית כל המשפחה נכנסת לראש המתמטי, בלי לשים לב. תקבלו ליווי צמוד במשך שעתיים הכולל הקניית השפה המתמטית, תרגול מעשי של חישובים ואסטרטגיות למידה מגוונות לפתרון בעיות, והכל דרך חווית המשחק. כצופים מהצד, אנחנו תמיד שמחים לראות איך הקסם הזה עובד.

מתמטיקה זה משחק ילדים

ילדים בגילאי 6-12 | כיתות א' – ו'
יש 2 סוגי סדנאות לילדים –
סדנה ראשונה: בסדנה זו הילדים ישחקו, יתמודדו עם משימות מתמטיות מתוך נושאים מגוונים בתוכנית הלימודים, יפצחו חידות מתמטיות ברמות קושי שונות, ייהנו בדינמיקה חברתית עשירה ואפילו לא ישימו לב שעל הדרך הם לומדים מושגים וחוקים במתמטיקה ומבצעים חישובים והכל בהנאה ובחוויה.
סדנה שנייה: סדנה שבה הילדים לומדים ומתנסים בבניית משחק מתמטי. בוחרים נושא מתמטי, בוררים ממנו את חוקי המתמטיקה, את מטרות המשחק, את כמות המשתתפים והציוד הנדרש. והכל לפי חישוב מסלול מובנה של בניית משחק מתמטי באופן חוויתי ומהנה.

מתמטיקה מעולם אחר

הורים וילדים
בסדנה נכיר את חוקי המתמטיקה ונלמד להפוך אותם לחוקי המשחק. כאשר הורים וילדים לומדים ביחד את חוקי המשחק (שהם בעצם חוקי המתמטיקה) ומתחילים לשחק, הם לגמרי מבצעים חישובים מתמטיים ומדברים ביניהם בשיח מתמטי ומפתחים אסטרטגיות שונות להתמודדות עם פתרון בעיות. וכל הנושאים הם מתוך תוכנית הלימודים במתמטיקה, אותם נושאים שהם לא כל כך אוהבים לתרגל ולחשב מתוך ספרי הלימוד שלהם. ממש כמו לעזור להם בשיעורי הבית אבל עם הרבה כיף וסיפוק לכולם.

סדנה חוויתיית מתמטית להורים

הורים
בסדנה נכיר משחקים מתמטיים המתאימים לכל המשפחה, כולל מושגים מעולם המתמטיקה. במשך שעה וחצי תקבלו את הכלים הדידקטיים החשובים ביותר במתמטיקה, כולל התנסות אישית וחיבור לעולם הילד והסביבה שלו. פתאום תגלו מספרים בכל מקום ותתחילו לדבר עם הילדים שלכם בשיח מתמטי כשפת אם. 

שילוב משחקים במתמטיקה

מורות להוראה מותאמת בעלות מרכז למידה
בסדנה נכיר את שילוב המשחקים בנושאים מתמטיים מתוך תוכנית הלימודים מגיל גן ועד כיתה ו', ניחשף להכרת עולם המספרים, מנייה, ספירה, המבנה העשרוני של המספר ופעולות החשבון, התמודדות עם סיפורים חשבוניים והכול באמצעות גישת "פרה בולה", גישה המשלבת משחקים בהוראה ובלמידה, גישה שבה חוקי המתמטיקה הם חוקי המשחק. וכמובן, שתצאו עם כלים, טיפים ומשחקים ייחודיים שתוכלו מיד ליישם עם התלמידים שלכם.

שילוב נושאים מתמטיים בתוך המשחק

צוות חינוכי בבית הספר למתמטיקה, חינוך מיוחד  וכיתות תקשורת
בסדנה נרגיש את החוויה שבמשחק תוך פעילות קבוצתית ואיך משלבים נושאים מתמטיים חשובים בתוך המשחק. נלמד כיצד לגרום לתלמידים ליצור משחק מתמטי ונכיר איך בנויים משחקי "פרה בולה" ומה מייחד אותם ממשחקי למידה אחרים, ונראה איך מפתחים שיח מתמטי עשיר במשחקי למידה שאותם ניתן ישר להכניס לכיתה, כבר בשיעור הבא.